WIGILIJNY CZAS

Długo przygotowywaliśmy się do tego wspaniałego dnia, jakim była wigilia w naszym Ośrodku.

Przygotowania zaczęły się od wykonywania zadań, jakie mieliśmy przygotowane przez pedagogów w kalendarzu adwentowym. Trudno było nam czasem wykonać dane zadanie, ale towarzyszyła nam myśl, że wszystko to robimy dla Pana Jezusa i od razu było nam lżej. Następnie wzięliśmy udział w rekolekcjach, aby doskonale przygotować się do tego dnia. Nie zapomnieliśmy także o świątecznych dekoracjach, dzięki którym rzeczywiście można było poczuć klimat tych wspaniałych świąt.

Wszyscy uczestnicy przybyli ze swoimi rodzinami, przybyli także nasi goście – wspaniali wolontariusze. Po odczytaniu Słowa Bożego przyszedł czas na łamanie się opłatkiem. Ks. Andrzej pobłogosławił, złożył nam życzenia, po czym cała wspólnota miała możliwość połamania się wspólnie opłatkiem.

Po długim i głośnym śpiewaniu kolęd nastąpił poczęstunek z gorącym barszczem oraz wypiekami rodziców. Ach, cóż to były za smaki…

W tym roku Mikołaj także o nas pamiętał. Po trudnym, ale wspaniale wykonanym zadaniu adwentowym, każdy z nas otrzymał prezent. Ze śpiewem kolęd na ustach udaliśmy się do domu.